Indyjskie przyprawy dla urozmaicenia potraw

Indyjskie przyprawy dla urozmaicenia potraw

Od zawsze lubiłam gotować, przez co sporo swojego wolnego czasu spędziłam w kuchni. Przyrządzanie posiłków dla siebie oraz swoich bliskich sprawia mi sporo frajdy. Niedawno postanowiłam poszukać jakichś nowych inspiracji, by urozmaicić przygotowywane przez siebie obiady. Zainteresowałam się kuchnią orientalną, która tak bardzo różni się od naszej. Mocno doprawione potrawy kuchni indyjskiej mogą zachwycać – postanowiłam samodzielnie przygotować danie inspirowane tym krajem.

Zakup tradycyjnych przypraw z Indii

tradycyjne indyjskie przyprawy - sklepParę razy próbowałam w swoim życiu kuchni indyjskiej. Większość potraw była dosyć ostra, jednak nie to je wyróżniało. Miały one w sobie coś ciekawego, bardzo odmiennego od naszej tradycyjnej kuchni. Tym, co jest bardzo ważne w kuchni indyjskiej, są zastosowane przyprawy. Bardzo często na samym początku przygotowywania dania podgrzewa się je na tłuszczu, by dodatkowo wzmocnić ich smak. W tym momencie po całym pomieszczeniu roznosi się wspaniały aromat, który uwielbiam. Postanowiłam więc znaleźć tradycyjne indyjskie przyprawy – sklep miał ich sporo do wyboru. Postanowiłam spróbować kilku mieszanek, by przekonać się, jakie mi najbardziej odpowiadają. Miałam nadzieję, że dzięki nim uda mi się dosyć dobrze odtworzyć dania kuchni indyjskiej. Na sam początek zabrałam się za coś prostego – wiele ich dań nie jest zbyt skomplikowana. Kupione przeze mnie przyprawy zachwyciły mnie już w chwili, kiedy je rozpakowałam – mają bardzo intensywny zapach, który jest naprawdę ciekawy. Podsmażenie ich na klarowanym maśle sprawiło, że piękny zapach rozniósł się po mieszkaniu – w tej chwili mąż wpadł do kuchni zapytać, co tak zachwycająco pachnie. Tak rozpoczęła się moja przygoda z kuchnią indyjską, która z pewnością szybko się nie skończy.

Przyprawy stosowane w kuchni indyjskiej są naprawdę intensywne. Dzięki nim można stworzyć oryginalne dania, które znacząco różnią się od dań, które znamy ze swojego kraju. Uważam jednak, że bardzo ciekawym doświadczeniem jest próba odtworzenia dań pochodzących z orientalnego kraju. Takie obiady czy kolacje są świetnym urozmaiceniem, które pozwala poznać nowe smaki. Moi znajomi byli zachwyceni, kiedy przygotowałam dla nich danie kuchni indyjskiej. Dzięki kupionym przeze mnie przyprawom było ono bardzo aromatyczne i ciekawe.

Komentarze są wyłączone.