Główne cechy wigofilu

Główne cechy wigofilu

Włókniny to jedne z częściej wykorzystywanych materiałów pochodzenia sztucznego, zarówno  w przemyśle włókienniczym, jak również podczas tworzenia torebek. Zazwyczaj ten materiał jest używany, aby usztywnić konstrukcje torebek czy też aby stworzyć przegródki. Od kilku lat, włókniny są tym materiałem, z którego najczęściej tworzy się torby na zakupy.

Najważniejsze zalety i zastosowania wigofilu

wigofilObecnie podczas produkcji odzieży wykorzystywane są różnego rodzaju materiały. Jednymi z ważniejszych są różnego rodzaju włókniny, takie jak na przykład wigofil. Cechą charakterystyczną tego materiału jest bardzo duża sztywność i wytrzymałość. To z kolei sprawia, że wigofil nie jest wykorzystywany jako główny materiał do tworzenia odzieży, ale raczej do jej wykończenia i usztywnienia. Ze względu na dużą sztywność, wigofil jest wykorzystywany jako materiał usztywniający i w tym celu używa się go do usztywniania mankietów koszul, a także miejsc pod guzikami, a także i do usztywniania torebek i tworzenia w nich przegródek. Obecnie bardzo często wigofil jest wykorzystywany także do produkcji toreb ekologicznych na zakupy, a także do tworzenia pokrowców czy też toreb reklamowych. Takie zastosowania wigofilu nie byłyby możliwe, gdyby nie jego unikalne właściwości. Jedną z takich unikalnych cech jest fakt, że sztywność wigofilu może się różnic w zależności od tego, jaka jest gramatura tej włókniny. To z kolei umożliwia stosowanie wigofilu w bardzo wielu sytuacjach, gdzie inne włókniny mogłyby się nie sprawdzić.

Do produkcji odzieży czy też torebek wykorzystywane są różne materiały. Część z nich jest używana tylko w celu wykończenia i nadania danemu produktowi określonych cech. Przykładem mogą być włókniny, wykorzystywane najczęściej w celu usztywnienia torebek.

Komentarze są wyłączone.