Gazowe kąpiele lecznicze

Gazowe kąpiele lecznicze

 

Medycyna z każdym kolejnym rokiem zaczyna coraz bardziej nas zaskakiwać. Wciąż są prowadzone różne badania dzięki którym możemy cieszyć się z nowych metod leczenia schorzeń jakie nas spotykają. Jednym ze stosunkowo nowych, ale jakże skutecznych, zabiegów jest przykładowo zabieg polegający na stymulowaniu układu krążenia poprzez kąpiele w CO2.

Prozdrowotne kąpiele w CO2

suche kąpiele w CO2Słysząc o dwutlenku węgla automatycznie większość osób ma bardzo negatywne odczucia. Wiąże się to głównie z ekologią, która głosi że gaz ten zatruwa nasze środowisko i oczywiście również nas samych. Jednak możemy ten gaz wykorzystywać do leczenia różnych chorób i przypadłości. Doskonałym tego przykładem może być nadciśnienie, które ostatnimi czasy bardzo często leczy się poprzez stosowanie zabiegów opartych o suche kąpiele w CO2. Takie kąpiele polegają na tym, że osoba biorąca w niej udział wchodzi do specjalnej komory, w której poziom dwutlenku węgla sięga mniej więcej do pasa. Nie musimy się więc obawiać tego, że dwutlenek będzie przez nas wdychany. Cały fenomen tego zabiegu polega na tym, że dwutlenek węgla już od pierwszych sekund zaczyna bardzo mocno stymulować receptory w naszej skórze. Dzięki temu do mózgu przekazywane są impulsy, które następnie sprawiają, że nasze serce zaczyna bić o wiele mocniej i szybciej. Dzięki temu wydolność naszego serca znacznie się poprawia oraz poprawie ulega również nasz bilans tlenowy.

Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo sanatoriów oraz różnych ośrodków rehabilitacyjnych oferuje swoim kuracjuszom zabiegi oparte o tego typu kąpiele. Oprócz kąpieli suchych w dwutlenku węgla możemy również poddawać się tak kąpielom mokrym. Osiągany efekt będzie dokładnie taki sam jak we wcześniejszym przypadku ale forma kąpieli będzie znacznie się różnić.

 

Komentarze są wyłączone.