Galeria sztuki w cyberprzestrzeni

Galeria sztuki w cyberprzestrzeni

 

Zawsze lubiłem dzieła sztuki. Ci niekiedy ekscentryczni artyści pobudzali fantazję i wyobraźnie, a wokół ich historii narastało coraz to więcej legend oraz nieco dziwacznych opowieści. Choć wielu już nie żyje, ich dzieła można oglądać i analizować do dziś, z czego regularnie korzystam. Znudziło mi się jeżdżenie szambiarką – wolę dzieła sztuki, namalowałem nawet moją zepsutą pralkę.

Galeria obrazów online

towa galeria obrazów” width=”160″ height=”107″ />Czasy pandemiczne nie pozwalają na regularne odwiedzanie tak kochanych przeze mnie galerii, więc trzeba radzić sobie w zupełnie inny sposób. Dobrym rozwiązaniem okazała się galeria obrazów-online, w której to dostępne są zarówno rekonstrukcje znanych dzieł, jak i obrazy spod pędzla młodych artystów. W kilka z nich już się zaopatrzyłem i wiszą obok mojego malunku zepsutej pralki, choć w niektórych przypadkach nie wiem, który obraz jest ładniejszy. Kiedy je przeglądałem i próbowałem analizować, zaczęła mnie boleć głowa, dlatego ostatecznie się w nie zaopatrzyłem. Żona się nieco zdziwiła, bo z kierowcy szambiarki stałem się nagle wielbicielem sztuki, ale co mi tam. Warto też zauważyć, że te dzieła nie są zbyt drogie, dzięki czemu zaopatrzyłem się od razu w kilka obrazów naraz. Postanowiłem się też z tą galerią online skontaktować. Dlaczego? Mam w planach namalowanie obrazu przedstawiającego moją szambiarkę i go sprzedać.

Sztuka nowoczesna jest bardzo specyficzna – wszechobecny postmodernizm sprawia, że nietrudno jest natknąć się na luźne połączenia zróżnicowanych stylistyk. Ma to pewien urok, ponieważ umożliwia stworzenie czegoś nowego, czegoś, co jeszcze praktycznie nie istniało. Właśnie takie działa sztuki promuje internetowa galeria pozwalająca na wybicie się w artystycznym światku młodych artystów malarzy, ale też rzeźbiarzy.

 

Komentarze są wyłączone.