Funkcjonalna obrotnica do palet

Funkcjonalna obrotnica do palet

Załadunek towaru na paletę nie jest trudny i może go wykonać pracownik. Przy przeładowaniu palety mogą się pojawić utrudnienia, ponieważ trzeba niemalże cały załadunek rozpakowywać, a to zajmuje sporo czasu, dlatego konieczne jest wykorzystanie właściwego sprzętu.

Jak działają obrotnice do palet?

obrotnica do paletW magazynach towar jest najczęściej ładowany na palety i owijany folią stretch, aby się nie rozwalił. Przenoszenie takiego ładunku jest możliwe tylko dzięki wykorzystaniu specjalnych maszyn wykorzystywanych w magazynach, halach produkcyjnych i czasem na budowach. Palety są pewnego rodzaju podestem, na którym jest ustawiany towar. Ponieważ posiadają one wolne przestrzenie między połączonymi elementami, to bez problemu może je chwycić towar. System hydrauliczny umożliwia dostosowanie siły nacisku obrotnicy do ilości i wielkości załadunku, w taki sposób, aby można było bezpiecznie obracać paletą nawet o trzysta sześćdziesiąt stopni na pełnej wysokości. Obrotnice do palet, inaczej zwane inwerterami palet, mogą być stosowane w wózkach widłowych, ładowarkach teleskopowych, czy klasycznych ciągnikach rolniczych, ponieważ posiadają uniwersalny system zaczepów. Ich zastosowanie powoduje zwiększenie wydajności pracy, ponieważ jeden pracownik, wykonuje teraz pracę, do której wcześniej było potrzebnych kilku.

W magazynie, w którym znajduje się mnóstwo palet, niezbędny jest sprzęt wyposażony w obrotnicę. Jej zastosowanie może być różnorakie, ponieważ jej ramiona mogą działać zupełnie niezależnie i można nią pracować w pionie, lub w poziomie.

Komentarze są wyłączone.