Firmy doradcze od dotacji

Firmy doradcze od dotacji

Sporo ludzi marzy o własnej firmie, mając nawet na nią pomysł, ale nie ma wystarczających środków na jej otwarcie. Własny biznes na początku zawsze wymaga poniesienia kosztów, które dopiero po czasie się zwrócą.

W czym pomaga firma doradcza?

dotacje unijne firmy doradczeSamo założenie działalności nie jest niczym trudnym, bo większość niezbędnych formalności załatwimy w jednym urzędzie. Jednak na rozkręcenie biznesu są potrzebne pieniądze, które nie każdy przedsiębiorca ma. Od kiedy jesteśmy członkami Unii Europejskiej, to możemy liczyć na jej pomoc w tej kwestii. Każdego roku powstają dziesiątki nowych firm dzięki funduszom unijnym. Jeżeli chcemy pozyskać dotacje unijne firmy doradcze pomogą nam uzupełnić niezbędne wnioski i stworzyć dobry biznes plan. Nie każdy przyszły przedsiębiorca wie jak trzeba uzupełnić wymagane dokumenty, aby mieć duże szanse na otrzymanie dotacji. Ważny jest sam pomysł, ale osoby sprawdzające wnioski będą dokładnie przeliczyć kwoty zawarte we wniosku i będą analizować prawdopodobieństwo odniesienia powodzenia danego biznes planu, więc kluczowe są przeliczenia i zestawienia kosztów i przyszłych przychodów. Doskonale się na tym znają pracownicy firm doradczych, dlatego z ich pomocą mamy duże szanse na otrzymanie pożądanej wysokości kwoty. Płatność za usługi takiej firmy odbywa się po zakończonej usłudze, najczęściej jest to procent od uzyskanej kwoty dofinansowania. Doradcy pomagają także rozliczyć się z otrzymanych środków z Unii Europejskiej i mamy na to czas do dwunastu miesięcy. 

Dotacje unijne na działalności gospodarcze, nasz kraj będzie otrzymywać tylko do dwa tysiące dwudziestego roku, więc już niedużo czasu zostało na wypełnienie dokumentów. Firmy doradcze znajdziemy w internecie, albo na stronach Urzędu Miasta, który rozdziela środki unijne. 

Komentarze są wyłączone.