Fakty o izolacjach natryskowych

Fakty o izolacjach natryskowych

Bardzo ważnym źródłem strat ciepła z domu jest dach i poddasze . Izolacja poddasza to izolowana termicznie, ochronna procedura okładzin wewnętrznych, polegająca na zastosowaniu wełny szklanej lub skalnej, pianki poliuretanowej lub pianki fenolowej. Należy zauważyć, że istnieje różnica między izolacją dachu skośnego a stropodachu, jak również jest różnica między izolacją poddasza na zimno lub na ciepło. Izolacja zimnego dachu wymaga izolacji na poziomie belek, aby zatrzymać uciekanie ciepła przez nieużywaną przestrzeń dachową.

Na czym polega wyjątkowość izolacji natryskowej?

izolacje natryskowe - rzeszówCiepły dach jest izolowany między i pod krokwiami samego dachu. Celem izolacji dachu jest zmniejszenie całkowitego współczynnika przenikania ciepła poprzez dodanie materiałów o niskiej przewodności cieplnej. Do ocieplania poddasza wykorzystuje się izolacje natryskowe – rzeszów jest miejscem, gdzie można je zamówić. Izolacja dachu i poddasza w budynkach jest ważnym czynnikiem w osiągnięciu komfortu cieplnego dla jego mieszkańców. Izolacja dachu, jak również inne rodzaje izolacji, zmniejszają niepożądane straty ciepła, a także zmniejszają niepożądane zyski ciepła. Mogą znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na energię systemów grzewczych i chłodniczych. Trzeba dodać, że nie ma materiału, który mógłby całkowicie zapobiec stratom ciepła, straty ciepła można jedynie zminimalizować. Izolacja z pianki natryskowej to rodzaj izolacji natryskiwanej za pomocą pistoletu. Izolacja z pianki natryskowej może być wdmuchiwana w ściany, na płyty betonowe, na powierzchnie strychu lub pod podłogi w celu izolacji i zmniejszenia przecieków powietrza. Pianka natryskowa może wypełnić nawet najmniejsze ubytki, tworząc skuteczną barierę powietrzną. Pianka po rozpyleniu na miejscu zwykle rozszerza się do 30-60 razy w stosunku do swojej objętości cieczy. Zapewnia doskonałą odporność na przenikanie powietrza (w przeciwieństwie do mat i koców, które mogą pozostawiać by-passy i kieszenie powietrzne, i przewyższa niektóre rodzaje wypełnienia sypkiego). Z drugiej strony koszt izolacji pianką natryskową może być wyższy w porównaniu z izolacją tradycyjną, a większość pianek, z wyjątkiem pianek cementowych, podczas spalania wydziela toksyczne opary.

Jak napisano, izolacja termiczna opiera się na wykorzystaniu substancji o bardzo niskiej przewodności cieplnej. Materiały te są znane jako materiały izolacyjne . Powszechnie stosowanymi materiałami izolacyjnymi są wełna, włókno szklane, wełna mineralna, polistyren, poliuretan, pierze gęsie itp. Materiały te są bardzo słabymi przewodnikami ciepła i dlatego są dobrymi izolatorami termicznymi.

Komentarze są wyłączone.