Elewacje szklane oraz drewniane i ceglane

Elewacje szklane oraz drewniane i ceglane

W dzisiejszych czasach wiele się zmienia. Rozwój technologii, ogólne pojęcie estetyki, dążenie do najbardziej ułatwionego życia, nowocześniejsze rozwiązania i nowatorski wygląd – do tego dążą ludzie. Nawet kojarzące się z PRL-em szaro-bure, staroświeckie bloki przechodzą modernizację i coraz mniej ich można spotkać przechadzając się po osiedlach polskich miast.

Zdobienie elewacji budynków cegłą

cegła elewacyjnaIstnieje wiele sposobów na uczynienie budynku nowoczesnym. Wykorzystanie postępu technologicznego wewnątrz budynku, zapewniając użytkownikom łatwiejsze życie. Użycie wyobraźni oraz pokazanie kunsztu architektonicznego na poziomie projektowania konstrukcji tworząc z niej prawdziwe arcydzieło jeżeli chodzi o jej formę i kształty. Jednak to wszystko potrzebuje uzupełnienia w postaci użycia odpowiednich komponentów, idealne zwieńczenia dzieła. Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce, a co jeśli mówimy o budynku? Według mnie okładka budynku, czyli jego elewacje również powinny stać na wysokim poziomie, tak samo jak jego wnętrze. Stosuje się tutaj wiele rozwiązań: drewniane okładziny, płyty klinkierowe lub kamienne oraz tynki akrylowe, silikonowe, silikatowe czy mineralne. W mojej opinii mury budynku najbardziej zdobi cegła elewacyjna, która w swojej prostocie nawołuje do starych czasów, gdy cegła była głównym materiałem budowlanym, ale również jest elegancka w powtarzalności swojego kształtu.

W miarę biegu czasu na rynek trafia wiele różnorodnych pomysłów na zdobienie elewacji budynków z użyciem całej gamy materiałów, przez drewno, zaprawy gipsowe do szkła. Łączenie ich w współgrające ze sobą zestawy, nawzajem uzupełniające potrafi dać piorunujące efekty. Dajmy na przykład elewację szklaną z gustownymi wstawkami z cegły, czy nie wygląda to fantastycznie? 

Komentarze są wyłączone.