Elementy konstrukcji alumioniowo – szklanych

Elementy konstrukcji alumioniowo – szklanych

Wytrzymałość (lub maksymalne naprężenie użytkowe) dostępna dla konkretnego materiału nie jest związana z jego sztywnością materiału (właściwość materiału regulująca ugięcie); jest to odrębne kryterium w projektowaniu i analizie ścian osłonowych. Często wpływa to na wybór materiałów i rozmiarów do zaprojektowania systemu.

Zastosowania konstrukcji aluminiowo – szklanych w budynkach

konstrukcje aluminiowo szklaneDopuszczalna wytrzymałość na zginanie niektórych stopów aluminium, takich jak te zwykle stosowane w obramowaniu ścian osłonowych, zbliża się do dopuszczalnej wytrzymałości na zginanie stopów stali stosowanych w budownictwie. Coraz częściej konstrukcje aluminiowo szklane stosuje się do pokrywania budynków niemieszkalnych. Takie fasady mogą poprawić wygląd budynku, zwiększyć jego trwałość i zapewnić cenne właściwości izolacyjne, zwiększając w ten sposób efektywność energetyczną konstrukcji. Wysoki stosunek wytrzymałości do masy aluminium jest jedną z właściwości, która sprawia, że ​​szczególnie nadaje się do okładzin. Oprócz zmniejszenia kosztów transportu sprzętu aluminiowego, lekkość materiałów ułatwia przenoszenie na miejscu. Walcowane panele o ciężarze właściwym od 2 do 3 kg / m3 można montować ręcznie, co eliminuje potrzebę stosowania ciężkiego sprzętu. Jednak pomimo zalet w zakresie masy aluminium oferuje właściwości wytrzymałościowe porównywalne z właściwościami alternatywnych metalowych paneli elewacyjnych. Ponadto lekkość i wysoka wytrzymałość materiału powodują niskie obciążenie konstrukcji wsporczej budynków. Wymiary tej struktury można zatem zmniejszyć. Taka zaleta jest szczególnie ważna w przypadku ścian osłonowych w budynkach wysokich. Oznacza to, że elementy aluminiowe w budynkach zachowają swój wygląd przez dziesięciolecia bez pogorszenia przy odpowiedniej konserwacji. Ostatnio aluminium odegrało znaczącą rolę w renowacji zabytkowych budynków. Właściwości aluminium jako materiału doprowadziły do ​​rewolucyjnych i innowacyjnych zmian w technikach budowlanych oraz projektach architektonicznych i inżynieryjnych. Aluminium jest liderem w branży budowlanej.

Projekty, dla których kontrola kondensacji ma zasadnicze znaczenie, takie jak budynki o wysokiej wilgotności wewnętrznej, wymagają specyficznego dla projektu modelowania termicznego analizy elementów skończonych przy użyciu oprogramowania, takiego jak THERM. Ściany osłonowe, które są dobrze osadzone na zewnątrz obwodowych elementów grzewczych, będą miały temperatury powietrza wzdłuż ich powierzchni wewnętrznej, które są znacznie niższe niż projektowe temperatury wewnętrzne w zimie.

Komentarze są wyłączone.