Eleganckie lustro w czarnej ramie

Eleganckie lustro w czarnej ramie

Istnieje sporo różnych technik na optyczne powiększenie danej przestrzeni. Warto łączyć je ze sobą, kiedy mamy na przykład do czynienia z niedużymi mieszkaniami. Ja właśnie urządzam mieszkanie, które niedawno kupiłam. Nie jest ono zbyt duże, ale dzięki zastosowaniu różnych trików jestem w stanie je optycznie powiększyć. Niedawno zostałam zainspirowana mocno tym, jak duże znaczenie we wnętrzach mają lustra. Zawieszone na ścianie potrafią zdziałać cuda w małych przestrzeniach. 

Dekoracyjne lustra powiększą przestrzeń

lustra okrągłe w czarnej ramieNie od dziś wiadomo, że najtrudniej jest zaprojektować małą przestrzeń mieszkalną. Im mniejsze mieszkanie, tym większe wyzwanie z jego aranżacją. Trzeba bowiem tak połączyć kolory, meble i zastosować takie materiały, żeby całość nie była przytłaczająca. Ja właśnie urządzam małe mieszkanie. Kupiłam je niedawno dla siebie i bardzo się z niego cieszę. Żeby uzyskać w nim wrażenie większej przestronności  stosuje wszystkie znane mi zasady aranżacji małych wnętrz. Ostatnio, na przykład, dowiedziałam się, że poprzez zawieszenie luster w na ścianach, nawet niedużych, można optycznie powiększyć przestrzeń. Zaintrygowała mnie ta informacja i postanowiłam spróbować. Kupiłam nieduże lustra okrągłe w czarnej ramie i zawiesiłam je w pokoju oraz w korytarzu. Okazało, się, że trik działa idealnie. Lustro odbija światło i rozjaśnia jeszcze mocniej pomieszczenie. A odbicie w lustrze powoduje, że dane wnętrze wydaje się być bardziej przestronne. Lustra w czarnej ramie prezentują się bardzo elegancko. Kupiłam bardzo podobne lustro, ale o wiele większe, do łazienki. Oprócz luster na ścianach powiesiła też obrazki. Zrobiłam  to w taki sposób, żeby nie było wrażenia przepychu. Wszystkie są oczywiście umieszczone w czarnych ramkach. Czarne akcenty są dopuszczalne w niewielkich pomieszczeniach. Pod warunkiem, że są to bardzo subtelne akcenty.

Na własnej skórze przekonuje się właśnie o tym, że aranżacja niedużych pomieszczeń nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście udało mi się zdobyć trochę wiedzy na temat tego, w jaki sposób optycznie powiększać nieduże wnętrza. Chodzi tutaj nie tylko o zastosowanie jasnych kolorów na ścianach czy w postaci mebli, ale też, na przykład, zastosowanie różnych trików dekoracyjnych. Jednym z nich są lustra w pokoju oraz w korytarzu.

Komentarze są wyłączone.