Dobry naturalny krem

Dobry naturalny krem

Dbamy o naszą dietę i jemy to, co zdrowe i wartościowe. Także o naszą skórę trzeba odpowiednio dbać i odżywiać ją każdego dnia, aby długo wyglądała młodo i zdrowo. Najlepsze są naturalne kosmetyki, które skutecznie działają i są delikatne dla skóry.

Co zawierają kremy do rąk?

naturalny krem do rąkMyśląc o pielęgnacji skóry, przeważnie myślimy o twarzy i ciele, Oczywiście są te miejsca bardzo ważne i trzeba o nie systematycznie dbać, ale bardzo istotne są też dłonie. To właśnie one każdego dnia są narażone na działanie detergentów, zmiennych temperatur czy zabrudzeń. Myjemy je średnio dziesięć razy dziennie i nie zawsze potem nakładamy na nie warstwę kremu. Ponieważ woda i środki myjące często wysuszają skórę, to niezbędny jest tosować po każdym myciu rąk. Kremy mają najczęściej masło shea, które jest znane z silnie nawilżających i natłuszczających właściwości, dzięki czemu skóra jest dobrze zabezpieczona przed wysuszeniem. Dodatek olejku migdałowego w kremie, sprawia, że drobne rany szybko się goją, a skóra staje się elastyczna i miękka w dotyku. Zniszczone dłonie potrzebują skutecznej i intensywnej pielęgnacji, aby móc powrócić do naturalnego stanu. Niektóre kremy do rąk mają także masło kakaowe i dodatek witaminy E, która jest nazywana witaminą młodości. Przy wyborze kremu do rąk warto się kierować jego składem, ponieważ im mniej będzie zawierał składników chemicznych, tym lepiej dla naszych rąk.

Kremy do rąk przeważnie mają konsystencję lekkiego mleczka, które szybko się wchłania. Takie rodzaje dobrze się sprawdzają na lato, bo nie pozostawiają tłustej warstwy na dłoniach. Jednak na miesiące zimo lepiej kupić krem o bogatej i cięższej konsystencji.

Komentarze są wyłączone.