Do prowadzenia firmy używam najlepszego oprogramowania

Do prowadzenia firmy używam najlepszego oprogramowania

 

Czy można prowadzić małą firmę i nie korzystam przy tym z pomocy biura księgowego lub rachunkowego? Oczywiście, że można, bo sam tak działam już drugi rok. Zakładając swoją firmę postanowiłem, że jej prowadzeniem zajmę się samodzielnie. Potrzebowałem tylko odpowiedniego oprogramowania, które by mi w tym pomogło. W dzisiejszych czasach znalezienie dobrego programu komputerowego jest proste, bo wystarczy przeszukać zasoby internetu.

Szukałem oprogramowania firmowego z płatną subskrypcją

oprogramowanie wapro dla firmSwoją jednoosobową działalność gospodarczą założyłem dlatego, żeby móc zająć się pośredniczeniem w sprzedaży fotowoltaiki. Firma, dla której prowadziłem sprzedaż chciała się rozliczać na podstawie współpracy biznesowej. Zatem miałem tylko jednego kontrahenta i wystawiałem tylko jedną fakturę przychodową w miesiącu. O wiele więcej miałem faktur kosztowych, bo tych starałem się zawsze mieć jak najwięcej. W każdym razie poszukałem programu do prowadzenia księgowości i rozliczania wyposażenia i środków trwałych. Znalazłem oprogramowanie wapro dla firm, w którym można było uruchamiać subskrypcje na poszczególne funkcjonalności. To świetne rozwiązanie, ponieważ program pobiera się zupełnie za darmo, a płaci się tylko za te funkcje, z których się korzysta. Ja akurat wybrałem moduły wystawiania faktur, prowadzenia własnej księgowości i prowadzenia ewidencji środków trwałych. Za te trzy funkcjonalności płacę pięćdziesiąt złotych na miesiąc. To i tak o jedną trzecią mniej niż koszt usług biura księgowego. Natomiast najlepsze w tym programie jest to, że w ramach opłaty abonamentowej jest on bez przerwy aktualizowany. Poza tym otrzymuję na pulpicie komputera informacje dotyczące prowadzenia własnej firmy. A moduł wystawiania faktur jest bardzo intuicyjny. Wystawienie faktury dla mojego kontrahenta zajmuje mi dosłownie kilkanaście sekund.

W przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności naprawdę nie ma sensu opłacać usług biura księgowego. Trzeba tylko mieć dużo czasu na to, żeby zająć się wszystkim samodzielnie. Pomocne jest w tym oprogramowanie wapro, które umożliwia wykupienie potrzebnych funkcjonalności. Ja korzystam z trzech modułów, za które płacę bardzo niewiele. I zawszę mogę liczyć na to, że program powiadomi mnie o ważnych dla przedsiębiorców zmianach.

 

Komentarze są wyłączone.