Do czego służy kabina lakiernicza proszkowa?

Do czego służy kabina lakiernicza proszkowa?

W temacie malowania proszkowego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych urządzeń, w które należy się zaopatrzyć. Poza pistoletami, aplikatorami i piecem równie istotnym elementem jest kabina lakiernicza proszkowa. To ona, poza kombinezonem i maską, zapewnia całkowite bezpieczeństwo pracy dla lakiernika i odpowiednie warunki przywierania farby.

Zastosowanie kabin lakierniczych proszkowych

kabiny lakiernicze proszkoweMalowaniem proszkowym zwykle zajmują się większe warsztaty, głównie z powodu wielkości kabin lakierniczych. Aby można bezpiecznie przeprowadzić proces malowania trzeba go wykonać w specjalnie przystosowanej do tego kabinie. Mogą być one niewielkich rozmiarów do malowania ręcznego drobniejszych elementów lub tunelowe, w których można pokryć farbą cały samochód. Kabiny lakiernicze proszkowe są ważne, ponieważ zapewniają lakiernikowi bezpieczeństwo pracy. Podczas malowania wydzielane są chemiczne gazy, które muszą zostać przefiltrowane. W kabinie są wentylatory, urządzenia pomiarowe, kontrolne i ostrzegawcze. Dzięki temu pracownik może ją opuścić, gdyby stężenie gazów było zbyt duże, przez awarię systemu filtrującego. Poza tym znajduje się w niej również system układ odzysku farby proszkowej, dzięki któremu można bez przeszkód pokrywać elektrostatycznie powierzchnie farbą. Kabiny są zwykle wykonane z blachy nierdzewnej malowanej proszkowo lub PCV. Ułatwia to ich sprzątanie po zakończonej pracy.

Aby proces malowania proszkowego przebiegał sprawnie należy zaopatrzyć się w kilka urządzeń, które mogą to ułatwić. Jest między innymi kabina proszkowa lakiernicza, która sprawdza się doskonale w większych warsztatach. Pozwala lakiernikom na bezpieczne malowanie w komfortowych warunkach i szybkie sprzątanie, co również pozwala sprawniej zakończyć pracę.

Komentarze są wyłączone.