Do czego służą drzwiczki instalacyjne?

Do czego służą drzwiczki instalacyjne?

Skrzynka instalacyjna to bardzo ważny element większości instalacji. Znajdują się w niej bowiem elementy, które są bardzo ważne podczas przeprowadzania konserwacji czy też naprawy danej instalacji. Skrzynka powinna zabezpieczać przed dostępem osób niepowołanych oraz przed wilgocią.

Jaki rodzaj drzwiczek nierdzewnych wybrać?

wymiarowe drzwiczki nierdzewneSkrzynka instalacyjna jest bardzo ważnym elementem ochronnym instalacji gazowych, jak również elektrycznych. Znajduje się ona na zewnątrz domu czy też mieszkania a jej główną rolą jest uchronienie przed dostępem osób niepowołanych do chronionych elementów instalacji. Skrzynka instalacyjna służy zazwyczaj do ochrony takich elementów jak tablica rozdzielcza czy zawór gazu. Oczywiście sama skrzynka nie wystarczy, aby zapewnić stu procentową ochronę. Równie ważną rolę odgrywają wymiarowe drzwiczki nierdzewne. Drzwiczki takie powinny być idealnie dopasowane do wymiarów skrzynki, tak aby nie mogła się przedostać przez nie wilgoć. Kolejnym zastosowaniem skrzynki i drzwiczek do niej jest ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, które mogłyby spowodować zwarcie lub korozję instalacji. Wynika to z faktu, że skrzynki instalacyjne znajdują się najczęściej pod gołym niebem. Z tego też względu one same, jak i chroniące jej drzwiczki, powinny być wykonane z najbardziej odpornych na korozję materiałów. Zazwyczaj są to takie materiały jak stal kwasoodporna, która wykazuje zdecydowanie największą odporność na korozje. Drzwiczki do skrzynek instalacyjnych powinny posiadać odpowiednie oznaczenia. Obecnie odchodzi się już od stosowania nalepek na tych drzwiczkach, w szcególnosći, gdy skrzynka znajduje się na zewnątrz budynku. Nalepka może po prostu odpaść, dlatego też lepszym wyjściem jest grawerowanie odpowiednich informacji ostrzegawczych na powierzchni drzwiczek do tej skrzynki. Wszystko to jest bardzo ważne, aby korzystanie z instalacji było bezpieczne, a jednocześnie, aby jej ewentualna naprawa czy konserwacja nie nastręczała żadnych problemów. Dlatego drzwiczki powinny posiadać zamknięcie na kluczyk.

Niektóre elementy instalacji, z których korzystamy w codziennym życiu, wymagają szczególnej ochrony. Mowa tu w szcególnosći o takich elementach jak tablica rozdzielcza czy zawór gazu. Są one umieszczone zazwyczaj w solidnej skrzynce, chronionej przez nierdzewne drzwiczki.

Komentarze są wyłączone.