Dlaczego warto stosować bazy pod makijaż?

Dlaczego warto stosować bazy pod makijaż?

Baza pod makijaż powinna być pierwszym etapem w tworzeniu makijażu, zwłaszcza gdy planujemy specjalne wyjście i bardziej zależy nam na trwałym i nieskazitelnym make-upie. Na rynku mamy szeroki wybór rozmaitych baz w zależności od efektu, który chcemy osiągnąć: nawilżenie, zmatowienie czy zmniejszenie widoczności zaczerwienienia.

Dlaczego powinno się używać bazy pod makijaż?

catrice prime and fine bazaPrzede wszystkim baza pod makijaż przedłuża trwanie makijażu na skórze. W związku z tym szczególnie polecana jest w przypadkach, gdy w planach mamy dłuższe wyjście specjalne, w trakcie którego chcemy wyglądać dobrze cały czas. Poza przedłużaniem skuteczności podkładu, bazy pod makijaż mają również inne właściwości. Primery pod podkład wygładzają powierzchnię skóry i zmniejszają widoczność porów, dzięki czemu skóra wygląda lepiej. Poza tym bazy pomagają również w innych sferach, co zależne jest od wyboru odpowiedniego kosmetyku. Jednym z nich jest ta firmy Catrice Prime and Fine baza pod makijaż. Występuje w dwóch wariantach: matującej i wygładzająca. Baza Keep Me Matt szczególnie matuje cerę, minimalizując niechciane świecenie się. Wygładzająca Goodbye Pores to lekka baza, która zmniejsza widoczność porów, ale również delikatnie matuje. W dodatku kosmetyki te są bardzo wydajne. Ważne jest, aby nakładać na twarz cienką warstwę, w innym przypadku podkład może się nie trzymać. Warto również wspomnieć, że Catrice jest marką cruelty-free, a proponowane przez nią bazy są w pełni wegańskie.

Należy jednak pamiętać, że bazy pod makijaż powinno się używać raczej sporadycznie, przy ważniejszych wyjściach, kiedy szczególnie potrzebna jest trwałość makijażu. Na dłuższą metę przy codziennym stosowaniu mogą zapychać skórę, dlatego trzeba korzystać z nich z głową, zwłaszcza gdy ma się cerę problematyczną.

Komentarze są wyłączone.