Czym zabezpieczyć konstrukcje metalowe?

Czym zabezpieczyć konstrukcje metalowe?

Metalowe konstrukcje są niepalne, jednak pod wpływem wysokiej temperatury, jaka towarzyszy pożarowi, zmieniają się jej cechy. Podczas pożaru dochodzi do deformacji konstrukcji i często dochodzi do zawalenia się całej konstrukcji, co stwarza wysokie zagrożenie. W związku z tym musi zostać odpowiednio zabezpieczona przed pożarem.

Zastosowanie wydajnych środków do malowania ppoż

wydajne malowanie ppoż konstrukcji stalowychAby odpowiednio zabezpieczyć konstrukcje stalowe przed pożarem, należy je pokryć odpowiednimi środkami ochronnymi. Dzięki temu można zabezpieczyć ludzi, którzy znajdują się w budynku. Konstrukcje stalowe muszą również być zabezpieczone przed korozją. Konstrukcje zostają pokryte zaprawą ogniową oraz stosuje się na nich dodatkowo natrysk ochronny. Bardzo często stosowane są farby pęczniejące, które można również z powodzeniem stosować na zewnątrz budynków. Dzięki zastosowaniu tej metody można zyskać wysokie walory estetyczne, trwałość oraz powłokę, która będzie podporna na pękanie. Farby pęczniejące są wydajne, przez co metoda nie należy do kosztownych. Używane środki są nietoksyczne i bezpieczne dla środowiska. Cechują się wysoką trwałością oraz odpornością. Natryskami ogniochronnymi pokrywane są elementy konstrukcyjne, które muszę być odpowiednio zabezpieczone, tzn. muszą być czyste oraz suche. Natryski ogniochronne mogą stanowić dobrą izolację akustyczną w pomieszczeniach. W miejscach, w których potrzebne jest wydajne malowanie ppoż konstrukcji stalowych zalecane są farby pęczniejące. Tworzą trwałą powłokę, która chroni również konstrukcję przed korozją. Dzięki malowaniu ogniochronnemu konstrukcja stalowa jest zabezpieczona przed utratą nośności, a ogień nie rozprzestrzenia się w tak szybkim tempie. Farby pęczniejące tworzą solidną barierę termoizolacyjną, dzięki którym nie dochodzi do szybkiego nagrzewania się konstrukcji. Dzięki temu zyskuje się czas na ewakuację ludzi znajdujących się w budynku.

Przepisy przeciwpożarowe podchodzą do zabezpieczania konstrukcji bardzo rygorystycznie i należy ich bezwzględnie przestrzegać. Dzięki fachowcom, którzy zajmują się ochroną ppoż konstrukcji stalowych można odpowiednio zabezpieczyć konstrukcje stalowe. Stosowane środki spełniają rygorystyczne normy i są odporne na działanie wilgoci i środków atmosferycznych.

Komentarze są wyłączone.