Czy włosy muszą wypadać?

Czy włosy muszą wypadać?

Kiedy mamy problemy ze skórą, to umawiamy się na wizytę do dermatologa, przy problemach żołądkowych szukamy dobrego gastrologa, a przy kłopotach z włosami szukamy trychologa. Choć niewiele osób wie, że jest to specjalista od wszelkich chorób skóry głowy i samych włosów, to z roku na rok rośnie świadomość ludzi i coraz częściej korzystają oni z usług takiego lekarza.

Jak się nazywa specjalista od wypadania włosów?

dobry specjalista od włosówWiele osób zamiast odwiedzać regularnie lekarzy specjalistów, korzysta z medycyny naturalnej i wykorzystuje metody lecznicze przekazywane z pokolenia na pokolenie, lub dostępne w internecie. Czasem mogą pomóc, ale bywa też, że mogą zaszkodzić. Kiedy wypadają nam włosy, to najczęściej czekamy kilka tygodni, lub nawet miesięcy, licząc, że problem sam minie. Dopiero kiedy problem nie ustępuje, to zaczynamy działać na własną rękę, stosując domowe maseczki, okłady, czy diety. Do trychologa trafiają osoby, które pomimo stosowania domowych sposobów i aptecznych preparatów, nadal borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Dobry specjalista od włosów potrafi trafnie określić przyczynę utraty włosów na podstawie przeprowadzonego badania i ewentualnych wyników badań z krwi. Ponieważ w niektórych przypadkach nie wystarcza samo badanie skóry głowy, to lekarz zleca zrobienie podstawowych badań z krwi, na określenie poziomu poszczególnych mikro i makroskładników. Badanie w gabinecie trychologicznym jest bezbolesne, nieinwazyjne i trawa zaledwie kilka minut. Dzięki specjalnemu sprzętowi w postaci nowoczesnej kamery z funkcją kilkunastokrotnego powiększenia, lekarz może dokładnie obejrzeć skórę głowy z bliska. Nie umknie jego uwadze żadna zmiana na skórze głowy. Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów i nie wszystkie można w łatwy sposób wyeliminować, ponieważ są genetyczne, lub chorobowe.

Jeżeli chcemy mieć piękne, błyszczące i mocne włosy, to musimy o nie systematycznie dbać od wewnątrz i od zewnątrz. Włosy rosną średnio jeden centymetr na miesiąc, czyli zanim będzie widać, że nam przybyło włosów, minie trochę czasu. Podobnie jest ze stosowaniem diety przeciwdziałającej wypadaniu włosów. Zanim składniki odżywcze w odpowiedniej ilości trafią do cebulek włosów, minie przynajmniej kilka tygodni. Przy utracie włosów nie należy zwlekać z kuracją leczniczą, bo może się to skoczyć wyłysieniem.

Komentarze są wyłączone.