Czy suplementacja koni jest potrzebna?

Czy suplementacja koni jest potrzebna?

Nasz organizm nieraz wymaga dodatkowej suplementacji. Przyjmowane produkty mają na celu poprawę stanu naszego organizmu oraz jego wzmocnienie. Skoro my potrzebujemy dodatkowego źródła witamin, sprawa ma się podobnie ze zwierzętami. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej produktom do suplementacji dla koni. 

Suplementacja koni w problemach ze stawami

suplementy dla koni na stawyJednym z produktów, które są ważne w diecie naszego zwierzęcia są suplementy dla koni na stawy, które to narażone są na wiele kontuzji. Produkty, w których składzie odnajdziemy glukozaminę, hydrolizowany kolagen czy też siarczan chondroityny poprawiają ogólny komfort ruchów koni. Sprawiają, że stawy zwierzęcia pracują znacznie wydajniej i mają znacznie większy zakres pracy. W zależności od wieku naszego zwierzęcia podawane produkty mogą różnić się składem. Podstawową różnicę stanowi jednak dawkowanie. Nieco inaczej będzie ono wyglądało w przypadku młodych koni, odmiennie u starszych. W przypadku tych pierwszych suplementy mają za zadanie wspomóc rozwój. Z kolei u starszych zwierząt poprawiają ruchomość stawów, a także minimalizują u koni bóle i dyskomfort podczas poruszania się. Na szczególną suplementację zasługują konie wykorzystywane w różnych dziedzinach sporu. To właśnie podczas tak intensywnej eksploatacji stawy narażone są na liczne kontuzje, nadmierne obciążenia, a także urazy. W zależności od składu jakie posiadają dane produkty skutecznie wpływają one na dany obszar, w którym pojawiły się problemy. 

Podawanie suplementów zwierzęciu, które przeszło poważną kontuzję, jest jednym z podstawowych sposobów, które mają na celu przywrócić pełną sprawność. Obecnie ciężko wyobrazić sobie brak suplementacji koni, w dziedzinach sportów, w których są wykorzystywane. Dzięki nim konie mogą na dłużej zachować swoje zdrowie, pozostając przy tym niezwykle aktywnymi. 

Komentarze są wyłączone.