Czy podłoga olejowana może być tania?

Czy podłoga olejowana może być tania?

Cena nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem, szczególnie, jeżeli będziemy szukać odpowiednich materiałów do wykończenia naszego mieszkania. Nie zawsze jednak będziemy musieli decydować się na drogie rozwiązania, aby osiągnąć jakość wysokiej klasy. Wielu producentów z naszego kraju oferuje niedrogie podłogi i elementy do ich układania, które są naprawdę estetyczne i wytrzymałe, co jest bardzo korzystne dla każdego z nas.

Tania podłoga olejowana będzie niezwykle wytrzymała

tani producent podłóg olejowanychBardzo ciekawym rozwiązaniem, które jest innowacyjne i jeszcze niewiele osób o nim wie, są drewniane podłogi, które pokryte zostały ochronną warstwą oleju. Zastępuje ona warstwę lakieru, który kładzie się po zakończeniu układania podłogi. Można dzięki temu zyskać naprawdę wysoki poziom ochrony drewna. Olej jest o wiele bardziej skuteczny w ochronie drewna przed warunkami atmosferycznymi, niż lakier, dlatego warto zastosować takie rozwiązanie na przykład w przedpokoju, gdzie często będziemy wchodzić w mokrych butach czy kurtkach, a powietrze przesycone będzie wilgocią. Jeżeli chcemy mieć drewnianą podłogę także w kuchni, tam tez lepiej będzie zdecydować się na wybór drewna olejowanego, co pozwoli nam skutecznie ochronić naszą podłogę przed ewentualnym niszczeniem się w przyszłości. Nie nastąpi to oczywiście za rok lub dwa, ale po dekadzie może okazać się, że polakierowane deski wchłonęły tak dużo wilgoci, że odkształciły się i zaczęły skrzypieć, co wymagać będzie remontu. W przypadku desek olejowanych, które może są słabiej chronione od góry, jest to jednak mało prawdopodobne. Jeżeli interesuje nas tani producent podłóg olejowanych to warto postawić na krajowe rozwiązania. Nie brakuje w naszym kraju firm, które zajmują się produkcją tego typu rozwiązań dla swoich klientów. Takie podłogi sprawdzą się zarówno w prywatnych domach jak i w przedsiębiorstwach.

Zalet stosowania takich podłóg jest wiele. Najbardziej odczujemy je dopiero po kilku lub kilkunastu latach od położenia takiej podłogi, gdy zwykła lakierowana deska zacznie skrzypieć i wyginać się, a deska olejowana będzie leżała dokładnie tak, jak została położona przed fachowca od podłóg wiele lat wcześniej. Warto wiedzieć, kto w naszej okolicy będzie w stanie wykonać dla nas tego typu pracę szybko i niedrogo.

Komentarze są wyłączone.