Czego potrzebujemy do wrapingu?

Czego potrzebujemy do wrapingu?

Coraz bardziej widoczne się dążenie do wyróżnienia wyglądu auta pośród innych. Niestety, zmiana koloru samochodu w warsztacie lakierniczym jest nie tylko bardzo drogie, ale również nieodwracalne. W takim wypadku znacznie lepszym rozwiązaniem może być wraping.

Jaką rakle do folii wybrać?

rakla do folii 3mWiele osób chciałoby znaleźć sposób na tanią i odwracalną zmianę koloru swojego samochodu. Przemalowanie auta w warsztacie lakierniczym jest jednak zbyt drogie by było opłacalne, tym bardziej jeżeli zależy nam jednak na możliwości powrotu do dawnego wyglądu auta. W takim wypadu znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wraping, czyli pokrywanie karoserii samochodu specjalną folią, która całkowicie odmieni wygląd auta. Co najważniejsze, zabieg ten możemy wykonać samodzielnie, potrzebny nam będzie jedynie specjalny klej, folia, oraz rakla do folii 3m. Ten ostatni element, przypominający wyglądem nieco skrobaczkę do szyb, ma za zdanie odpowiednio wygładzić folię którą aplikujemy, oraz usunąć wszystkie, znajdujące się pod jej powierzchnią pęcherzyki powietrza, wody, lub kleju. Na rynku dostępne są różne modele rakli, z racji tego, ze można ją stosować również do nakładania folii na inne powierzchnie. Warto wiec, aby wybrać taką rakle, która nie porysuje wrażliwej powierzchni lakieru naszego samochodu podczas aplikacji  folii. Zdecydowanie najbezpieczniejsze jest używanie rakli, która posiada końcówkę pokrytą wartę filcu. Dzięki temu, nawet gdy mocno przyciśniemy rakle do karoserii samochodu, nie spowodujemy porysowania lakieru.

Coraz bardziej popularne staje się zmienianie koloru auta poprzez aplikacje na jego karoserię specjalnej folii. Jest to sposób tani, prosty w wykonaniu, a przede wszystkim odwracalny, dzięki czemu zawsze można będzie wrócić do starego koloru. Ważne jednak, aby wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do wrapingu.

Komentarze są wyłączone.