Czego nie wiemy o blachach perforowanych?

Czego nie wiemy o blachach perforowanych?

Blacha o której jest mowa jest wynikiem procesu tłoczenia blachy stalowej na zimno. Dziś zastosowanie tego materiału rozprzestrzeniło się i rozpowszechniło, biorąc pod uwagę wszechstronność i szlachetność materiału. Wymieniając niektóre zastosowania blacha znajduje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie.

Gdzie stosuje się blachy perforowane?

blacha perforowanaJak wspomniano powyżej, perforowana blacha jest niezwykle wszechstronnym materiałem, a jej wykorzystanie znalazło również zastosowanie w dekoracji wnętrz. Dzięki temu przy zastosowaniu różnych matryc perforacje blachy mogą być okrągłe, kwadratowe, podłużne, ozdobne, a niejednokrotnie wykonywane są nawet na specjalne zamówienie klientów. Blacha perforowana jako rozwiązanie przemysłowe zyskuje szerokie uznanie w świecie architektury. Materiał stosowany jest na elewacjach budynków i domów, gdzie estetyka odgrywa dominującą rolę. Blachę perforowaną można otrzymać w rolkach lub arkuszach. Najczęściej sprzedawane arkusze mają grubość do dziewięciu milimetrów, a wymiary w standardowym rozmiarze to jeden na dwa metry. Perforacje mają średnicę stu milimetrów, a grubość do dwudziestu milimetrów. Blacha perforowana jest szeroko stosowana w elewacjach komercyjnych, takich jak bary i restauracje. Wykorzystywana jest również w pergolach, do wykonywania ram i jako parasole przeciwsłoneczne. Podobnie materiał jest wybierany do wykonywania ogrodzeń i krat, ponieważ ma bardzo dobrą widoczność od wewnątrz i zapewnia prywatność z zewnątrz.

Blachy wykorzystywane są jako dekoracyjne sufity, tła ogrodowe, przy budowie lamp, do nadania efektów podświetlenia, przegród biurowych, a nawet przy produkcji mebli. Oprócz wyżej wymienionych zalet, blacha pomaga zredukować punkty odbicia światła. Służy do oszczędzania energii, ponieważ stal z różnymi perforacjami zmniejsza zużycie energii.

Komentarze są wyłączone.