Co zrobić, gdy brak kanalizacji w pobliżu?

Co zrobić, gdy brak kanalizacji w pobliżu?

Tereny wiejskie często nie mają odpowiedniego podłącza do kanalizacji. Problem ten pojawia się szczególnie często tam, gdzie obszary wiejskie są położone daleko od terenów bardziej zaludnionych i większych miast. Jednak budowa domu jednorodzinnego na pięknej działce w spokojnym otoczeniu, może być zbyt kuszącą propozycją by z niej rezygnować. Wówczas jeśli nie mamy w pobliżu kanalizacji, warto rozważyć kilka innych pomysłów. Jakie pomysły możemy zastosować?

Solidne przydomowe oczyszczalnie ścieków

przydomowa oczyszczalniaProblem braku kanalizacji, nie musi być skomplikowany. Rozwiązaniem tego problemu może być na przykład przydomowa oczyszczalnie ścieków. To sprawdzone rozwiązanie, które jest coraz częściej wybierane przez dużą grupę właścicieli domów jednorodzinnych. Wystarczy zamówić taką oczyszczalnię ścieków, by następnie zamontować ją w swoim przydomowych ogrodzie. Przydomowa oczyszczalnia to sprawdzone rozwiązanie, które stawia na ekologię. Warto również wspomnieć, że oczyszczalnie te posiadają specjalne certyfikaty, które poświadczają o ich dobrym wpływie na środowisko naturalne. Jeśli zatem cenimy sobie środowisko naturalne i świat w jakim żyjemy, to powinniśmy postawić na ekologię. Alternatywą dla oczyszczalni ścieków przy naszym domu, może być również szambo. Jednak to drugie rozwiązanie bywa bardzo skomplikowane i trudne w montażu. Szamba betonowe posiadają olbrzymią wagę, z tego powodu ich dostawa na naszą posesję może być utrudniona, jeśli nie posiadamy utwardzonej nawierzchni.

Dodatkowo szamba betonowe muszą być często opróżniane, co wymaga dodatkowo nakładu czasu z naszej strony. W przypadku oczyszczalni ścieków, takiego problemu nie będziemy mieć, a dodatkowo ma ona wysoką wydajność. Dla czteroosobowej rodziny taka oczyszczalnia będzie wystarczająca.

Komentarze są wyłączone.