Co powinien zawierać profesjonalny strój strażacki?

Co powinien zawierać profesjonalny strój strażacki?

Idealny strój strażacki to taki, który zapewnia bezpieczeństwo. Wygoda takiego stroju jest również bardzo ważna, ponieważ strażak musi mieć zapewnioną swobodę ruchów podczas ruszania na akcje strażackie. Mundur dla strażaka, to najczęściej wykorzystywany przez niego ubiór, dlatego tak ważne by służył mu przez długie lata. 

Zastosowania mundurów strażackich

mundur strażackiTkanina i krój stroju strażackiego muszą pozwolić strażakowi przetrwać nawet w najgorszych warunkach. Ta praca niesie ze sobą ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Dlatego producenci uniformów strażackich tworzą dla nich stroje, które są w stanie przetrwać nawet najgorsze warunki. Wykorzystanie najnowszych technologii podczas szycia takiego stroju umożliwia znoszenie  wysokich temperatur, jak i uniemożliwia przedostawanie się czy nasiąkanie szkodliwych substancji chemicznych do powierzchni skóry strażaka. Mundur strażacki musi posiadać specjalne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Jakość wykonywania krojów i połączeń również musi być wysoka. Kompletny strój strażacki zawiera także buty i hełm. Chronią one głowę strażaka przed spadającymi elementami, na przykład podczas pożarów. Zrobione ze specjalnego materiału, wysokie buty, zapobiegają przedostawaniu się wody i szkodliwych substancji do środka. Jest to ubranie koszarowe, wykorzystywane w akcjach ratujących ludzkie życie. Nie tylko podczas pożarów, ale także podczas akcji ratunkowych, takich jak wypadki samochodowe czy ewakuacja ludzi z pomieszczeń, w których podejrzewa się wyciek szkodliwych substancji. 

Wybierając producenta najlepszych mundurów strażackich, zwróćmy szczególną uwagę, na to czy posiada on odpowiednie atesty jakości. Ubrania to musi być dostosowane do najcięższych warunków, dlatego tak ważna jest jakość materiałów i łączeń tkanin.

Komentarze są wyłączone.