Co należy wiedzieć o klatkach dla psów?

Co należy wiedzieć o klatkach dla psów?

Pies jest najwierniejszym towarzyszem każdego człowieka, a zadaniem właściciela jest zapewnienie mu dobrych warunków. Czy kupno klatki dla psa sprawia, że te dobre warunki zostaną naruszone? Nie, ponieważ jeśli klatka nie kojarzy się z bólem, to może być ona świetnym miejscem wyciszenia dla psa. 

Czy klatka dla psa jest dobrym wyborem? 

kennelowe klatki z drewnaKlatka dla psa brzmi bardzo negatywnie i gdy się o tym mówi, ma się przed oczami uwięzione zwierzę, które po prostu męczy się na bardzo małej powierzchni, jaką mu zostawiono. Jednak tak naprawdę klatka nie ma na celu krzywdzenia psa, czy też ograniczenia jego ruchów. Ma ona za zadanie przede wszystkim pozwolić psu odetchnąć i się wyciszyć – to jego schronienie, do którego będzie mógł uciec, ciesząc się ciszą. W takiej klatce psa nikt nie powinien niepokoić – żaden człowiek czy zwierzę. Klatka powinna kojarzyć się zwierzęciu z tym, co dobre, a nie z karą i bólem. Klatka nigdy nie powinna być stosowana jako forma ukarania zwierzęcia za np. pogryzione buty. Poza tym kennelowe klatki z drewna mogą pomóc psom, które źle znoszą nieobecność swoich właścicieli, a więc zamknięcie pomaga im przetrwać czas, kiedy są same w domu. Poza tym niektóre klatki są bardzo wygodne i łatwo się je przenosi, co może być plusem, gdy planuje się wyjazd ze swoim pupilem. Jest to w końcu świetne miejsce do spania dla zwierzęcia. Dodatkowo klata powinna być na tyle duża, żeby pies mógł swobodnie w niej leżeć i siedzieć, co jedynie oznacza, że w żaden sposób nie powinna ograniczać jego ruchów. Do wyboru są m.in. klatki metalowe, drewniane oraz materiałowe. Te pierwsze odznaczają się przede wszystkim trwałością oraz można do niej dokupić inne elementy np. miski czy też matę do leżenia dla psa. Klatki materiałowe są zdecydowanie lżejsze od klatek metalowych, a poza tym są już wyposażone w np. dodatkowe kieszonki. W niektórych przypadkach klatkę dla psa da się po prostu zamówić. Dzieje się tak, kiedy właściciele chcą dopasować klatkę do domu – ma być ona przede wszystkim dla psa, ale nie rzucać się w oczy.

Pies jest zwierzęciem, które tak naprawdę poddane jest człowiekowi. To właściciel decyduje o tym, gdzie pies będzie spał czy też co jadł, co samo w sobie nie jest w końcu niczym negatywnym, jeśli człowiek doba o swojego pupila. To samo dotyczy klatek dla psów – odpowiednio dobrana nie może w żaden sposób zaszkodzić. 

Komentarze są wyłączone.