Biżuteria dla wszystkich mężczyzn

Biżuteria dla wszystkich mężczyzn

Bardzo często mawia się, że jedynym dopuszczalnym ozdobnikiem dla mężczyzny jest zegarek i to jeszcze w bardzo surowym stanie. Najlepiej żeby był to szwajcarski, klasyczny model ze srebrną bransoletą. Jednakże czy Panowie mogą sobie pozwolić na więcej – generalnie tak. Tylko, że pamiętajmy o bardzo dużej ostrożności przy dopieraniu wszelakich świecidełek męskich. Stylizacja nie może być przesadzona takimi elementami. Najlepiej jest wybrać jeden głównym element i na tym zaprzestać, chyba że będzie to bardzo delikatna i subtelna biżuteria – taka jedynie podkreślająca męskie auty.

Łańcuszek czy bransoletka? Jaka biżuteria złota męska?

łańcuszki złote męskieZacznijmy od klasyki gatunku, czyli coś dla panów naszyję. Najbardziej polecane przez stylistów w tym przypadku są łańcuszki złote męskie. Taki łańcuszek może być różnej grubości, od cienkich sznureczków, które są mało widoczne, delikatnie tylko połyskują w słońcu po naprawdę grube pokaźne, złote łańcuchy. To na jakiej grubości wisiorek się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od gustu oraz od zasobności naszego portfela. Jeżeli wybieramy złoto, najpopularniejsze będą dwie próby 585 oraz 333. Oba rodzaj złota są stosunkowo drogie, wyższa próba będzie droższa, za to ta niższa bardziej wytrzymała. Złoto samo w sobie jest metalem miękkim, dlatego też jest podatne na uszkodzenia im ta próba jest wyższa, mamy więcej samego złota w naszej biżuterii tym może ono być bardziej podatne na zniszczenia. Ekonomicznym wyborem w tej sytuacji będzie łańcuszek dla panów ze stali chirurgicznej w kolorze złotym. Będzie on miał właściwości antyalergiczne, a na pierwszy rzut oka będzie całkowicie nieodróżnialny od prawdziwego złota. Mężczyźni mogą sobie pozwolić na małą zawieszkę na swoim łańcuszku, na przykład w formie krzyżyka. Jednakże jest to raczej dedykowana ozdoba do tych drobniejszych łańcuszków, w przypadku modeli grubszych krzyżyk musiałby być bardzo dużo, co wyglądałoby bardzo widocznie i mogłoby wypadać niekorzystnie. Jeżeli chodzi o komplet do łańcuszka w postaci bransoletki – taki połączenie jest możliwe, jednakże łańcuszek sam w sobie będzie odpowiednią pojedynczą ozdobą.

Jest jeszcze jeden rodzaj biżuterii, która jest odpowiednie dla Panów i nikogo nie dziwi. Chodzi oczywiście o obrączki ślubne. Złote obrączki będzie bardzo ładnie komponować się ze złotym łańcuszkiem. W przypadku biżuterii dla mężczyzn jednak zostańmy przy jednym metalu szlachetnym i nie łączmy ich.

Komentarze są wyłączone.