Bardzo często wypożyczam samochody w wypożyczalniach

Bardzo często wypożyczam samochody w wypożyczalniach

Jestem ogromnym zwolennikiem nie posiadania własnego samochodu. Jakkolwiek to nie zabrzmi to ja nie posiadam i nie chcę posiadać swojego auta. Posiadam za to prawo jazdy i to od wielu lat. Dlaczego nie chcę mieć swojego samochodu? Bo preferuję zdrowy tryb życia i wolę przemieszczać się na rowerze i pieszo wszędzie tam gdzie to tylko możliwe. Własny samochód to również ogromne koszty związane z jego utrzymaniem. Bez samochodu żyję mi się o wiele lepiej.

Gdy potrzebuję samochodu to go wypożyczam

najlepsza wypożyczalnia samochodów osobowych - krakówNie zaprzeczę, że zdarzają się takie sytuacje, w których samochód jest niezbędny. Czasem po prostu trzeba pojechać gdzieś dalej. Przykładem sytuacji, w której nie da się obejść bez samochodu są oczywiście wakacje. Na wakacyjny wyjazd z rodzinką jedziemy samochodem lub kamperem. A skąd biorę samochód, skoro nie posiadam własnego? Oczywiście wypożyczam go w najlepszej wypożyczalni w moim mieście. A akurat w stolicy Małopolski z całą pewnością działa najlepsza wypożyczalnia samochodów osobowych – Kraków to stolica województwa małopolskiego – jakby ktoś nie wiedział. I właśnie w Krakowie działa wypożyczalnia, w której duży rodzinny samochód na tydzień wypożyczę za kilkaset złotych. Dla naszej trzyosobowej rodzinki każdy samochód można nazwać dużym rodzinnym samochodem. Nawet mały miejski samochód dla naszej trójki jest zupełnie wystarczający pod względem swoich rozmiarów. Samochody w wypożyczalniach wynajmuję też wówczas, gdy muszę wyjechać w służbową delegację. Zdarza się, że potrzebuję auto nawet raz w miesiącu, bo nie zawsze mogę dotrzeć w miejsce zakwaterowania pociągiem. Wówczas też korzystam z mojej ulubionej wypożyczalni działającej od wielu lat w Krakowie w jednym i tym samym miejscu. Jak tylko potrzebuję samochodu to wolę go sobie za kilkadziesiąt złotych za dobę wypożyczyć. To o wiele korzystniejsze niż utrzymywanie swojego auta.

Po kilku latach korzystania z roweru, własnych nóg i miejskiej komunikacji mogę powiedzieć, że się do tego po prostu przyzwyczaiłem. Wiem, że rezygnując z posiadania własnego samochodu przyczyniam się odrobinę do poprawy jakości powietrza w moim mieście. Oszczędzam całkiem sporo, bo nie ponoszę kosztów utrzymania samochodu. A gdy potrzebuję gdzieś pojechać to idę sobie do wypożyczalni i wynajmuję samochód.

Komentarze są wyłączone.