Bagażniki przednie i tylne w turystyce rowerowej

Bagażniki przednie i tylne w turystyce rowerowej

 

Bagażnik to nieodłączny element każdego roweru, przeznaczonego do przewozu bagaży.  Są one nader często wykorzystywane w turystyce , a także wszędzie tam, gdzie potrzebne jest przewożenie bagażu (np. w firmach kurierskich przewożących paczki). Wiele rowerów posiada bagażniki, przystosowane do montowania wielu rodzajów sakw rowerowych. Są one również wykonywane z wysokiej jakości materiałów, które mogą być odporne na złamania i zużycie.

Wysokiej klasy przedni i tylny bagażnik rowerowy

bagażnik rowerowy przedniMimo, że tylny bagażnik rowerowy jest normą w seryjnych rowerach trekkingowych i turystycznych, wiele z nich jest wyposażanych także w przednie jego typy. Bagażnik rowerowy przedni jest przystosowany do przewozu wielu towarów, które mogą być przytwierdzone do jego górnej części, lub bocznych prętów. Do bagażnika przedniego powstają zaprojektowane specjalnie sakwy, które sprawiają, że możliwe jest mocne i sztywne przytwierdzenie ich do jego boków. W ten sposób możemy bezpiecznie przewozić wiele materiałów, które są przytwierdzone do wielu części tego akcesorium rowerowego. Bagażniki przednie są niezwykle użyteczne podczas długich wypraw rowerowych. Wiele z nich jest zaprojektowanych po to, aby mogły one być używane podczas wypraw po asfalcie, a także drogami leśnymi, polnymi oraz szutrowymi. Wiele akcesoriów  tylnych jest sprzedawanych w komplecie z modelami przednimi. Jest to niewątpliwie plus wielu rowerów wyprawowych, do których montowane są te same modele bagażnika, wykonane z identycznych materiałów. Akcesoria do przewozu bagażu mogą także być montowane w rowerach trekkingowych. Dzięki bagażnikowi przedniemu i tylnemu jesteśmy w stanie przewozić wiele materiałów, których nie bylibyśmy w stanie unieść, idąc pieszo. Dlatego przydają się one osobom, które poruszają się na rowerze, lecz mimo to co jakiś czas przewożą większą ilość materiałów i towarów (na przykład zakupów).

Bagażniki do przodu i tyłu roweru są niezwykle dobrze zaprojektowane, jeżeli chodzi o ich konstrukcję. Wiele z nich posiada specjalne typy drutów bocznych, które zapewniają wygodne przewożenie sakw dwustronnych. Duża część nich jest także zaprojektowana po to, aby możliwe jak najbardziej wygodnie przewozić najbardziej potrzebne w podróży rzeczy (np. namiot i śpiwór).

 

Komentarze są wyłączone.