Altana dla dużej ilości gości

Altana dla dużej ilości gości

Własny ogród jest marzeniem praktycznie wszystkich osób, które mieszkają w blokach wielorodzinnych. No,chyba, że ktoś ma działkę niedaleko mieszkania. Je jednak nigdy takiej działki nie miałam i zazdrościłam trochę mojej babci, która mieszkała blisko lasu w pięknym domku jednorodzinnym. Kiedy jeździłam do niej na wakacje czułam się naprawdę wolna i marzyłam o tym, żeby mieć takie same warunki na co dzień. W dorosłym życiu zrealizowałam swoje marzeniem. 

Drewniana altana w ogrodzie

altany z drewnaUlubionym miejscem, jak chodzi o mój dom jednorodzinny, jest ogród. Oczywiście tylko w okresie, kiedy jest ciepło. Potem podziwiam go z okien salonu, jak opatulony śniegiem czeka na nadejście wiosny. Kiedy trzy lata temu ukończyliśmy budowę naszego nowego domu, cieszyłam się jak dziecko, że w końcu będę miała swoją własną, prywatną zieloną przestrzeń. Co roku, na wiosnę, sukcesywnie dopracowuje ogród, żeby był on jeszcze piękniejszy i bardziej funkcjonalny. Zawsze podobały mi się duże altany z drewna w ogrodach, ulokowane w jakimś pięknym zakątku między drzewami. I w tym roku taka altana stanęła również w moim ogrodzie. Zamówiliśmy ją u znajomego stolarza, jest więc wykonana w pełni tak, jak chcieliśmy, żeby wyglądała. Jest ona wykonana na bazie kwadratu. Uznałam, że jest to bardziej przestronna koncepcja, niż koło czy sześciokąt. Tym bardziej, że potrzebowaliśmy sporo miejsca na duży stół i krzesła. W kącie atany wiszą też dwie huśtawki, na których najbardziej uwielbiają siadać oczywiście moje dzieci. Altana została wykonana z ciemnego drewna. Nie chciałam jasnego, dlatego, że nie pasowało ono do mojej koncepcji. Ciemna altana pięknie wygląda w naszym ogrodzie. Obok niej stanął też murowany grill, na którym zmieści się na raz sporo potraw. Dzięki temu na różnego rodzaju spotkaniach z rodziną czy przyjaciółmi nie trzeba aż tak długo czekać na jedzenie. 

Zawsze podobały mi się altany w ogrodach. Poza praktycznymi zaletami, miały one dla mnie swój urok, nadający romantycznego klimatu. My również w tym roku zamówiliśmy taką altanę do ogrodu, z czego bardzo się cieszę. Jest ona dość duża i pomieści spokojnie grono kilkunastu gości. Postawiłam ją niedaleko domu, ale w bardzo urokliwym i zacisznym miejscu w ogrodzie. Dzięki temu można tu zarówno dobrze biesiadować, jak i wypoczywać. 

Komentarze są wyłączone.